Skip to main content

Elon Musk, Twitter tabelalarını ve ofis eşyalarını açık artırmayla satışa çıkarıyor.

Elon Musk, Twitter’ın X olarak yeniden markalaşmasından sadece birkaç hafta sonra San Fransisco’daki merkez binasında bulunan Twitter’ın eski ofis tabelalarını ve şirketin diğer eşyalarını açık artırmaya çıkarıyor.

Satışa çıkarılacak 584 parçanın arasında ikonik kuş logosunun bulunduğu sehpalar, büyük boy kuş kafesleri, viral olmuş resimlerin yağlı boya tabloları yer alıyor. Ayrıca onlarca masa ve sandalye, bir DJ kabini ve bir müzik grubunu donatmaya yetecek kadar müzik aleti de listede bulunuyor.

Twitter’da viral olan fotoğraflardan oluşan iki yağlı boya tablo da açık artırmaya çıkarılacak. Bunlardan ilki Ellen Degeneres’in 2014 Akademi Ödülleri’nde çektiği yıldızlarla dolu selfie. Diğeri ise eski ABD Başkanı Barack Obama’nın Kasım 2012’de yeniden seçildiğinde paylaştığı ve o dönemde platformun en çok beğenilen tweet’i anısına yapılan tablo.

Bu yılın başlarında Twitter, San Francisco’daki genel merkezine ait yüzlerce eşya için açık artırma düzenlemiş, ünlü kuş logosunun bir heykeli en yüksek teklifi alarak 100.000 dolara satılmıştı.

12 Eylül’de başlayacağı ve 14 Eylül’de sona ereceği belirtilen çık artırmanın ismi de“Twitter Yeniden Markalaşıyor: Hatıra Eşyaları, Sanat Eserleri, Ofis Eşyaları ve Daha Fazlasıyla Çevrimiçi Müzayede” olarak belirlendi.

Kaynak: Elon Musk to auction Twitter signs and other memorabilia – BBC