Skip to main content

Twitter’da açılan @eventparrot hesabını takip edenler, dünyada olup biteni özel mesaj yoluyla öğrenecek.

Twitter’daki 215 milyon kullanıcı siteyi kullanan birçok haber sitesi sayesinde kendi sayfalarını çoktan bir haber servisine dönüştürdü ancak Twitter yepyeni bir fikirle kullanıcılarını şaşırtacak. @eventparrot isimli sayfayı takip edenler günün haberlerini Twitter’dan özel mesaj olarak alabilecek. @eventparrot hesabı henüz Twitter tarafından resmi olarak sahiplenilmemişse de şimdiden 22 bin’in üzerinde takipçisi var. Bu takipçiler arasında içinde Isaac Hepworth’ün de bulunduğu birçok Twitter çalışanının olması hesabın sahte olma ihtimalini azaltıyor.

Kendini bir ‘Twitter deneyimi’ olarak tanımlayan uygulama bu yönüyle kullanıcılara @MagicRecs’i hatırlattı. Deneyimsel başlayan ve twitter kullanıcılarının takip ettikleri hesaplardan yola çıkarak kimleri takip etmeleri gerektiği konusunda özel mesaj yoluyla tavsiyeler veren @MagicRecs uygulaması, bir Twitter hesabı olmanın ötesine geçmiş, Twitter’ın önemli özelliklerinden birine dönüştürülmüştü.

Event Parrot’ın da aynı yolu izleyip izlemeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ancak burada en önemli soru Twitter kullanıcılarının yine Twitter tarafından yönetilen, isminden de anlaşılacağı üzere zaten kullanıcı tarafından takip edilmekte olan başka haber servisleri tarafından yapılan haberleri tekrar kullanıcıya ulaştıracak olan bir haber servisine ihtiyaçları olup olmadığı sorusu.

Event parrot’ı deneyimlemek isterseniz @eventparrot sayfasından takip edebilirsiniz.