Skip to main content

Twitter önümüzdeki aylarda kendi fotoğraf filtresini tanıtacak. Bu filtre ile Twitter, Instagram’ı içeren üçüncü parti uygulamaları elimine etmeyi planlıyor. New York Times’ın haberine göre; Facebook’un Instagram’ı satın almasından sonra Twitter…

Twitter önümüzdeki aylarda kendi fotoğraf filtresini tanıtacak. Bu filtre ile Twitter, Instagram’ı içeren üçüncü parti uygulamaları elimine etmeyi planlıyor.
New York Times’ın haberine göre; Facebook’un Instagram’ı satın almasından sonra Twitter yöneticileri, rekabet edecek bir fotoğraf hizmeti ya da uygulaması satın almaya yönelik araştırmalar yaptı. Şirketin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Jack Dorsey ve Twitter’ın genel müdürü Dick Costolo, aramaların başını çekti. Birkaç şirketle yapılan görüşmelerden sonra Twitter yöneticileri, kendilerine ait filtreler yaratmaya karar verdi.  
Twitter, ayrıca kendi mobil uygulamaları için YouTube gibi üçüncü parti uygulamalara gerek kalmadan kendi sitesi üzerinden yükleme yapılabilen ve video edit’leyen farklı araçlar için de keşfe çıktı. 
Twitter, Haziran ayında fotoğraf sitesi Photobucket ile bir anlaşma imzaladı. Şirket, o günden bu yana kendi server’larında fotoğraf stoklamaya başladı.