Skip to main content

Geçtiğimiz aylarda sesli tweet özelliğini kullanıma sunan Twitter, şimdi de sesli mesaj kaydetme ve gönderme yöntemini test ediyor.

Geçtiğimiz Haziran ayında iOS kullanıcıları için sesli tweet özelliğini kullanıma sunan Twitter, şimdi de sesli DM özelliği üzerinde çalışıyor.

The Verge sitesinin haberine göre, Twitter’da doğrudan mesajlardan sorumlu ürün müdürü olarak görev yapan Alex Ackerman-Greenberg, şirketin yakında sesli DM’leri test edeceğini kaydetti. Ackerman-Greenberg, “İnsanların kendilerini Twitter’daki sohbetlerinde hem halka açık hem de özel olarak nasıl ifade edecekleri konusunda daha fazla seçenek istediğini biliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Sesli tweet özelliğini kullanıma sunan Twitter, bu özellikle kullanıcılara yazdıkları mesajlara bir de ses kaydı ekleyerek paylaşım yapma imkanı tanıdı. Sesli tweet özelliğinin bir benzeri olan DM yani direkt mesaj tarafı için de sağlayan Twitter, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışıyor. Sesli DM özelliğinin yakında hem iOS hem de Android için aktif edilmesi bekleniyor. Facebook ve Instagram’ın, DM’lerde ses kayıtlarına zaten izin verdiğini hatırlatalım.