Skip to main content

Her yıl 22 Nisan’da kutlanan Dünya Günü’nün Twitter’a yansımalarını sizler için derledik

Dünyada yaşanan ve insanları büyük ölçüde etkileyen neredeyse her olay eş zamanlı olarak Twitter’da da yaşanıyor.

Dünya Günü ile özel olarak ilgilenenler Twitter’da dönen sohbetlere sık sık katılıyor, gerçek hayatta belki de görme fırsatlarının olmadığı harikaları Twitter’da görme şansı elde ediyorlar. Dünya ile ilgili ilginç içerik paylaşan, tabiri caizse uzayı ayaklarımıza getiren birkaç Twitter hesabı şöyle:

1- Jeff Williams @Astro_Jeff

NASA astronotu olan Jeff Williams, dünyadan ve evrenden normal hayatta pek çok insanın göremeyeceği görselleri Twitter üzerinden paylaşıyor. Twitter biyografisinde ise kendini şöyle tanımlıyor: “Uluslararası Uzay İstasyonu’nu ayağınıza getiriyorum”

2- Tim Kopra @astro_tim

Uluslarası Uzay İstasyonu’nda çalışan bir başka astronot olan Tim Kopra, takipçilerini büyüleyici içeriklerle şaşırtmaktan vazgeçmiyor. Uzaydan paylaştığı Bangkok fotoğrafı 1000 kez Retweet edilmiş ve 2000’den fazla kişi tarafından beğenilmiş durumda:

wwwwww.png

3- Earth Pics @Earth_Pics

Dünyayı gezmek herkesin hayali ama bu hayali herkes gerçekleştiremiyor olsa da, 2 milyondan fazla takipçisi olan Earth Pics, kendi tabiriyle “dünyayı Twitter’dan gezmenize’ yardımcı oluyor.

4- NASA @NASA.

NASA’yı anlatmaya gerek olmasa da, 15 milyondan fazla takipçisi olan NASA’nın resmi Twitter hesabı, takipçilerine hem dünyayı hem de evreni Twitter’dan tanıma fırsatı sunuyor. ‘Çıplak göz’le görebileceğiniz birbirinden ilginç dünya ve uzay fotoğrafları için NASA’nın içerikleri vazgeçilmez.

5- Life on Earth @planetepics

Dünya Günü, sadece dünyanın ve uzayın hatırlandığı bir gün değil. Dünyanın içinde yaşayan, insanların dünyayı paylaştığı diğer canlıların da birbirinden ilginç fotoğraflarına bu Twitter hesabından ulaşabilirsiniz. Twitter’da ‘Her Gün Yeni Bir Bilgi’ye ek olarak, ‘Her Gün Yeni Bir Fotoğraf’ görmek de mümkün. Örneğin aşağıdaki yarasalar her gün sokakta rastlayacağımız türden değil, değil mi?

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww.png