Skip to main content

Elon Musk, Twitter’da aktif olmayan hesapların silineceğini söyledi.

Twitter hesabınıza birkaç yıldır giriş yapmadıysanız, hesabınızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Twitter CEO’su Elon Musk, Pazartesi günü paylaştığı bir tweet’te sosyal medya platformunun “birkaç yıldır hiç etkinliği olmayan” hesapları “temizlemeye” başlayacağını söyledi.

Musk, değişikliğin ne zaman gerçekleşeceğine dair bir ayrıntı vermedi, ancak insanların takipçi sayısında düşüş olabileceğini belirtti.

Musk Aralık ayında, Twitter’ın “1,5 milyar hesabın isim alanının boşa çıkarılacağını” ve yıllarca tweet atmayan ve oturum açmayan hesapların platformdan silineceğini söylemişti.

Twitter’ın etkin olmayan hesaplarla ilgili politikasına göre; hesabın etkinliğini korumak için en az her 30 günde bir giriş yapılması gerekiyor. Uzun süre işlem yapılmayan hesaplar kalıcı olarak silinebiliyor. Yeni kararla birlikte boşa çıkan kullanıcı isimlerinin nasıl alınacağı henüz net değil.

Kaynak: Elon Musk Says Twitter Will Purge Inactive Accounts, Which Could Give You the Handle You’ve Always Wanted – CNET