Skip to main content

Twitter, sohbetleri takip edebilmeyi daha da kolay hale getirme adına Konu Başlıkları özelliğini yayına alacağını duyurdu.

Twitter, Konu Başlıkları özelliğini yayına alacağını duyurdu. Yeni özellik, bir konu hakkındaki sohbetleri tek bir yerden takip etmeyi kolaylaştıracak. Konu başlık önerileri ana sayfada yer alacak ve halihazırda Twitter’da takip edilen konulara bağlı olarak arama çubuğunda belirecek.

Özellik kapsamında sevdiğiniz müzik grubundan tuttuğunuz takıma ve hatta hayran olduğunuz ünlülere kadar birçok konu başlığını takip edebiliyorsunuz. Twitter’da bir konuyu takip etmeyi seçtiğinizde ise konuyla ilgili uzmanların, hayranların ya da konu hakkında konuşmaya eğilimli olan hesapların attığı Tweet’leri göreceğinizi ekleyelim.

Daha önce kullanıcıların, belli bir konu hakkındaki gelişmeleri takip edebilmek için belirli hesaplar izlemesi, araması ya da güncel tweetlere ulaşmak için Araştır sekmesine bakması gerekiyordu. Yeni Konu Başlıkları özelliği sayesinde kullanıcılar, tek bir dokunuşla önem verdiği konularla ilgili en alakalı ve ilginç Tweet’leri görme seçeneğine kavuşuyor.