Skip to main content

Twitter, kullanıcılarına tweet yazarken daha fazla hareket alanı vermek için 140 karakter sınırını esnetmeye hazırlanıyor

Twitter’da 140 karakter sorunuyla ilgili olarak yaşanan en son gelişme, tweet karakter sınırının 10 bin karakter olacağı ve yazıya tıklandığında bir blog mantığıyla metnin okunabileceğiydi. Ancak iddialar yerini bulmamıştı.  Twitter’a yakın kaynaklardan gelen yeni bilgilere göre, fotoğraf ve bağlantı link URL’leri tweet’lerdeki 140 karakterin dışında tutulacak. Bu yeni gelişme, hem markalar hem de Twitter kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılanacak gibi görünüyor.

Önümüzdeki günlerde aktif olması beklenen yeni özellikle birlikte, markalar ve kullanıcılar karakter sınırında daha eli açık davranabilecek. Şu anda mevcut olan sistemle, URL’leri  otomatik olarak kısaltan bağlantı ve fotoğraflar eklendiğinde  47 karakter işgal ediyor ve 140 karakterlik tweet alanının önemli bir bölümünü kaplıyordu. Yeni özellik Twitter’ı  aktif biçimde kullanan kullanıcıları sevindirecek gibi görünüyor.