Skip to main content

Twitter’da yapılan son çalışmalar gösteriyor ki; tweet tabanlı alışveriş çok yakında gelebilir

Twitter’ın e-ticaret alanına geçme üzerine planlarının olduğuna dair olası bir kanıt üzerinde konuşuluyor. Bu kanıt da bir grup Twitter kullanıcısının Android uygulaması içinde “ödeme ve gönderim” (payment and shipping) seçeneğini fark etmesinden sonra ortaya çıktı.

Uygulama içinde yeni ayarı fark eden Twitter kullanıcısı da @am_Bix oldu. Şimdilik bu özellik, aktif konuma getirilemiyor ve açılamıyor. Seçenekler Ayarlar menüsünden görülebiliyor.

 

Bu durumu ilk fark eden Twitter kullanıcısı da yalnız değil. Yapılan kısa bir araştırma sonucunda bu kullanıcıdan farklı olarak dört Twitter kullanıcısı da aynı seçeneği gördüğünü bildirdi.

Bu da Twitter’ın e-ticaret alanına girme planlarının olduğunun bir göstergesi.

Geçtiğimiz Haziran ayında da Re/Code, “buy now” (satın al) seçeneğinin tweet’lerde görülmeye başlandığını yazmıştı. “Satın al” butonu da e-ticaret sitesi Fancy’ye yönlendiriliyordu.

Daha önceden de Twitter’ın e-ticaret alanına yönelik planlarının olduğu konuşuluyordu. Bunun yanında Twitter’ın ödeme sağlayıcısı Stripe ile de görüşme halinde olduğu da teknoloji dünyasının dedikoduları arasındaydı.

Bu noktada “ödeme ve gönderim” seçeneğiyle Twitter’ın tam olarak neyi planladığı çok net değil. Yeni sunulan bu seçenek ile kullanıcıların kendi ödeme seçeneklerine sahip olacağı ve gönderim adresini gireceğine dair ihtimaller bulunuyor.

Kaynak: The Next Web

Fotoğraf: Huffington Post