Skip to main content

Twitter’da Threads’e bağlantı veren tweet aramaları şu anda sıfır sonuç getiriyor.

The Verge’de yer alan habere göre Twitter, platformda Threads’e ilişkin çok sayıda bağlantı olmasına rağmen Threads bağlantılarına erişimi sınırladı. Meta’nın Twitter rakibi Threads’e bağlantılar bulmaya çalışan Twitter kullanıcıları, Elon Musk’a ait sosyal medya ağının sonuçları sınırladığını görüyor.

Andy Baio adlı bir kullanıcının Threads paylaşımına göre; Twitter, Threads URL’lerinin (şimdilik) yayımlanmasına izin vermesine rağmen, Threads’e bağlantı veren tweet aramalarını seçerek engelliyor.

 

Post by @waxpancake
View on Threads

 

Sorun ilk olarak, normalde belirli bir URL’ye giden bağlantıları aramak için kullanılan “url:” arama operatörü kullanılırken fark edildi. “url:threads.net” araması, sayfaya bağlantı veren çok sayıda tweet olmasına rağmen sıfır sonuç veriyor. Aynı şekilde, “url:” operatörü olmadan “threads.net” araması, görünen adlarında Threads hesabı bulunan veya hizmete bağlanmadan hizmet hakkında konuşan kullanıcılardan gelen alakasız sonuçları gösteriyor.

The Verge’e göre, Twitter’da Threads gönderilerine bağlantılar bulmak hâlâ mümkün. Bunun için “threads” ve “net” arasında boşluk bırakarak “url:threads net” araması yapabilirsiniz.

Twitter’ın bu hareketinin kasıtlı olup olmadığı henüz belli olmasa da iki uygulama arasında çekişmenin devam edeceği aşikâr.

Kaynak: Something odd is happening when you try and search Twitter for Threads links – The Verge