Skip to main content

Twitter, reklamverenler için promosyonlu video özelliğini test ediyor

Twitter, promosyonlu video özelliğinin beta sürümünü duyurdu. Promosyonlu video paylaşımı ile reklamverenler video yükleyebiliyor ve kullanıcı engagement’ını ölçümleyebiliyor.

Twitter TV ve Videodan Sorumlu Kıdemli Ürün Müdürü David Regan, promosyonlu video paylaşım özelliğine ilişkin Twitter resmi blogunda yazdı.

Videonun etkili bir storytelling aracı olduğunu söyleyen Regan, markalara, yayıncılara ve bir grup doğrulanmış (verified) kullanıcıya bu özelliği sunduklarından çok heyecanlı olduklarını belirtti.

Video reklam, özellikle online pazarlamada kâr getiren bir bölümü. Reklamverenler de online video için yüksek rakamları ödemekten yana bir profil çiziyor.

Promosyonlu video özelliği, Mayıs 2013’te duyurusu yapılan “Twitter Amplify” programının bir uzantısı. “Twitter Amplify” programı, Twitter’da pazarlamacıların video reklamlara yer vermeleri için bir yol olarak tanıtılmıştı.

Yeni reklam özelliği, video yayını için bir dokunuşla tekrar etmesini sağladığı Twitter’ın son güncellemelerine yer verecek.

Kaynak: Mashable

Fotoğraf: Mashable