SOSYAL AĞLAR

Erdem Akın Temel | 07.07.2022 - 17:17

Twitter ‘ortak tweetleme’ özelliğinin testlerine başladı

Twitter, iki kullanıcının birlikte tweet paylaşabilmesini sağlayacak olan ‘ortak tweetleme’ özelliğinin testlerine başladı.

Mobil uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi ve sosyal medya uzmanı Matt Navarra, tek bir tweetin iki kullanıcı tarafından paylaşılabilmesine olanak sağlayan ‘ortak tweetleme’ özelliğinin testine başlandığını duyurdular; birlikte bir de tweet paylaştılar.

Henüz tüm kullanıcıların kullanımına açılmayan özellik, yukarıda görüleceği üzere bir başka web sitesi üzerinde görüntülendiğinde sadece bir kullanıcı tarafından paylaşılmış gibi görünüyor. Aynı tweet Twitter web sitesi veya Twitter’ın mobil uygulamaları üzerinden görüntülendiğinde ise iki kullanıcının da kullanıcı adları ve profil fotoğrafları açıkça görülebiliyor.

Paluzzi ve Navarra’nın paylaşımlarına göre, bir kullanıcı birlikte tweet paylaşmak istediği diğer kişiden bir talepte bulunacak. Talebinin kabul görmesi halinde paylaşılan tweette iki kullancının da adı görülebilecek. Navarra, bu talebin bir pop-up şeklinde uygulama içerisinde görülebildiğini yaptığı bir paylaşım ile açıkladı. Talebi kabul eden kullanıcı istediği zaman söz konusu tweet ile ilişiğini kesebilecek.