SOSYAL MEDYA

Burcu Şahin | 31.05.2017 - 10:45

Twitter mesajlara önemli yenilik

Twitter, direkt mesajlar için filtreleme özelliğini duyurdu. Peki yeni özellik neler sunuyor?

Twitter, kullanıcılarını uygulama içerisinde iletişim kurmaya teşvik eden Doğrudan Mesajlar (DM) aracını geliştirmeye devam ediyor.  DM işlevini tıpkı WhatsApp ve Facebook Messenger gibi  günlük kullanımda aktif hale dönüştürmek isteyen Twitter, mesajlar için filtreleme özelliğini duyurdu.

Twitter’ın mesajlar için getirdiği filtreleme özelliği,  gelen kutusunu istediğiniz gibi yapılandırma avantajı sunuyor. Takip etmediğiniz kişilerden mesaj almanızı sağlayan özellik gönderilen mesajı görüntüledikten sonra kabul etme veya mesajı doğrudan silme seçeneği sunuyor. Yani Facebook ve Instagram gibi, herkesin mesaj atabilmesi kolaylaşıyor fakat kiminle iletişim kuracağınızı kendiniz belirleyebiliyorsunuz.  Mesaj gönderenlerin kimliğini ve mesaj sayısını görebilmek için istek üzerine dokunduktan sonra, kabul et veya sil seçeneği ile süzgeçten geçirebiliyorsunuz.

Twitter’ın yeni özelliğini aktif etmek için Ayarlar bölümünde bulunan Gizlilik ve Güvenlik sekmesi altında bulunan Herhangi birinden Direkt Mesaj al seçeneğini işaretlemek yeterli.