Skip to main content

Twitter, kamerasına yapacağı ilk güncellemeyi duyurdu. Detaylar haberimizde…

Twitter, Tweet’lemeyi iyileştirme adına kamerasını güncellemeye başladığını duyurdu. Twitter bu yeni güncellemeyle birlikte, bugünden itibaren eş zamanlı olarak gönderilen video ve görsellerin Tweet’lenme şekillerini yeniden düzenliyor.

Twitter, yeni kamera güncellemesiyle düşündüklerini Tweet’ler aracılığıyla aktaran kullanıcıların, Tweetlerine de daha kolay bir şekilde anlık olarak video ve fotoğraf eklemesini hedefliyor.

Peki bu değişiklikler Twitter uygulamasında nasıl görünecek?

  • Kameraya daha hızlı erişim olacak. Uygulamayı açıp sola kaydırıldığında kameraya ulaşılabilecek. Bu sayede daha hızlı Tweet gönderilebilecek.
  • Tweet’leri doğru insanların olduğu doğru konuşmalarla etkileşime sokmak daha kolay olacak. Örneğin bir etkinlikte konum açıksa kamera, etkinlikle ilgili bir etiket veya konum önerecek.
  • Güncellenen kameradaki fotoğraflar ve videolar daha büyük görünecek.
  • Twitter Tüketici Ürünü Başkan Yardımcısı Keith Coleman, konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu: “İnsanlar neler olduğunu görmek ve olaylar hakkında konuşmak için Twitter’a geliyor. Tweet atarak fikir paylaşmak kolay bir yöntem olarak öne çıkıyor. Fakat biz gözünüzün önünde gerçekleşen olayların fotoğrafını veya videosunu çekip paylaşmayı daha kolay hale getirmek ve gördüğünüzü doğru kitleye ulaştırmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Bu yeni güncelleme hedefimiz doğrultusunda Tweet atmanın evrimi olarak nitelendirebileceğimiz bir gelişmedir.”