Skip to main content

Twitter, Fleets adındaki Hikayeler özelliğini resmen duyurdu. Detaylar haberimizde…

Twitter, bugün düzenlediği online basın toplantısında yeni özelliklerini duyurdu. Platform, Hikaye formatına Fleets ile katıldı. 24 saat içinde kaybolan Fleets’in Hikayeler formatının tamamen aynısı olduğunu belirtelim. Sağa kaydırarak bir sonraki Fleet’e geçebiliyor, Fleet’inizde Tweet paylaşabiliyor, metin ekleyebiliyor ve fleetleri DM olarak gönderebiliyorsunuz.

Fleets’de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş” a basmak yeterli. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak.

Twitter’da takipçiler, Fleets’leri ana sayfa zaman akışlarının en üstünde görebilecek. Tam profili görebilen herkes orada kişinin Fleets’lerinizi de görebilecek. Kullanıcı, herkesten Direkt Mesaj alma seçeneğini etkinleştirdiyse Fleets’lerine herkes yanıt verebilecek. Kullanıcı, bir Fleet’e cevap vermek istiyorsa da, yazara Direkt Mesaj veya emoji göndermek için üzerine dokunmak ve sohbete Direkt Mesajlarda devam edilebilecek.

Fleets, kullanıcılatın geri bildirimlerine göre yeni özelliklerle zaman içerisinde güncellenecek. Önümüzdeki günlerde, dünya genelindeki herkesin iOS ve Android için Twitter’da Fleets’leri olacak.