Skip to main content

Twitter profil fotoğrafının sahibinin hakkında suç duyusunda bulunmasıyla, fenomenden açıklama geldi.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde kendi kurduğu firma ile özel temizlik işleri yapan Adem Aydın’ın (46) gençlik yıllarında çektirdiği fotoğraflar kullanılarak Twitter’da hesap açıldı. 2010 yılında açılan hesabın takipçileri giderek artarken, bunu 2012 yılında fark eden Adem Aydın büyük şaşkınlık yaşadı. Adem Aydın, halen 274 bin takipçisi bulunan ‘Taci Kalkavan’ adıyla açılan kendi fotoğrafının kullanıldığı bu profil hakkında suç duyurusunda bulundu.

Konuya ilişkin Orçun Ortaç, Digital Age’e özel açıklamada bulundu:

“Bu şahıs 1,5 yıl önce benim için savcılığa suç duyurusunda bulunduğunda kovuşturmaya yer olmadığına diye karar verilmişti.

Daha sonra Orhangazi’ye gidip bu şahısla görüştük. Hatta yanında oğlu da vardı. Telefonlarımızı aldık ve ilerleyen zamanlarda hep haberleştik. Kendisi temizlik işi yapıyordu.

Sonrasında basınçlı yıkama makinesi alabilmek için paraya ihtiyacı olduğunu ve benden 8 bin TL para talep ettiğini söyledi.

Kendisine bu parayı veremeyeceğimi ama ihtiyacı varsa ve gerçekten lazımsa çocuklarının eğitim masraflarını karşılayabileceğimi belirttim. Bu önerim için bana dönüş yapmadı. Daha sonra böyle bir yola başvurdu. Özellikle Twitter’ın bu kadar gündemde olduğu şu dönemde böyle bir olayla tekrar ortaya çıkmak o kişinin içindeki art niyeti ortaya koyuyor.”

Kaynak: Radikal.com.tr , Taci Kalkavan