Skip to main content

Labs, Twitter’in gelecekte nasıl bir yön alacağını belirleyebilir.

Twitter, Haziran ayında Kanada ve Avusturalya’daki kullanıcıları için “Twitter Blue” üyelik sistemini başlatmıştı. Twitter Blue üyeliği başlatan kullanıcılar yer işaretlerinin düzenlenebilmesi için klasörler oluşturabilme, tweet zincirlerinin okunmasını kolaylaştırmak için okuma modu, tweet paylaşıldıktan sonra 30 saniye içerisinde düzeltilebilmesi için “geri al” tuşu gibi ek özelliklere sahip olmuşlardı.

Twitter şimdi de Twitter Blue üyeliğine sahip olan kullanıcılar için Labs adında yeni bir hizmeti duyurdu. Labs, bazı deneysel özellikleri Twitter Blue kullanıcılarının diğer kullanıcılardan önce denemesine imkân sağlıyor.

Twitter’in 2 dakika 20 saniyelik video kısıtlamasının kişisel bilgisayarlardan yükleme yapıldığında 10 dakikaya çıkarılması ve kullanıcıların favori diyaloglarını gelen kutularının tepesine iğneleyebilmeleri bu deneysel özellikler arasında.

Twitter, Labs üzerinden aldığı veri ile hareket etmeyi ve platformun genelinde hangi değişiklikleri yapacağına bu şekilde karar vermeyi hedefliyor.

Kaynak: Twitter gives paid ‘Blue’ subscribers early access to more new features