Skip to main content

Twitter’ın ücretli abonelik modeli Twitter Blue, Avrupa’da 20’den fazla ülkede kullanıma sunuldu.

Bu ülkeler arasında Hollanda, Polonya, İrlanda, Belçika, İsveç, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Danimarka, Yunanistan, Avusturya, Macaristan, Bulgaristan, Litvanya, Slovakya, Letonya, Slovenya, Estonya, Hırvatistan, Lüksemburg, Malta ve Kıbrıs bulunuyor. Twitter Blue böylece dünya çapında 35’ten fazla ülkede kullanılabilir hale geldi.

Twitter Blue ilk olarak Aralık ayında, ödeme yapan kullanıcılar için Blue doğrulama işaretiyle aylık 8 ABD dolarıyla piyasaya sürüldü. Daha sonra şirket, 60 dakikalık videolar ve 4 bin karakterlik tweetler yayımlama ve konuşmalarda öncelik kazanma gibi özellikleri tanıttı. Abonelik modeli ayrıca tweet düzenleme işlevi, ileti dizisi okuyucu ve yer imi klasörleri gibi bazı eski özelliklere de sahip.

Aboneleri artırmak için Ocak ayının başlarında yıllık 84 ABD Doları tutarında bir yıllık abonelik planı başlatan Twitter, son birkaç hafta içinde hem iOS hem de Android’de yıllık planı 114 ABD doları olarak başlattı. Elon Musk, gelir elde etmek için abonelik planlarına güvenirken, ilk sonuçlar pek iç açıcı olmadı.  Twitter Blue hizmetinin dünya genelinde 300 binden az abonesi olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: Twitter Blue expands to more than 20 countries – TechCrunch