Skip to main content

Twitter, uzun zamandır beklenen, tweetlere aynı anda hem fotoğraf hem GIF hem de video ekleme özelliğini nihayet platforma ekledi.

Bilindiği üzere bugüne kadar tweetlere sadece bir adet multimedya içeriği eklenebiliyor; kullanıcıların fotoğraf, GIF ve video gibi farklı türde birden fazla multimedya içeriği paylaşmak istemeleri hâlinde ikinci bir tweet paylaşmaları gerekiyordu. Fakat bazı paylaşımların hem estetik hem de fonksiyon açısından birden fazla içeriği barındırmalarının gerekli olduğunu düşünen kullanıcılar, bu özelliği uzun süredir bekliyorlardı.

Nisan ayında, sosyal medya uygulamalarının yeni özelliklerini sızdırması ile bilinen Alessandro Paluzzi adlı Twitter kullanıcısının bu özelliğe dair bir ekran görüntüsü paylaşması ile bekleyişte heyecan bir nebze daha artsa da bu özelliğin platforma eklenmesi Ekim ayını buldu.

Twitter, fotoğraf, video ve GIF gibi farklı türde multimedya içeriklerinin tweetlere aynı anda eklenebilmelerini mümkün kıldı.

Bu özellik ile 4 adet multimedya içeriği aynı tweet içerisinde yer alabilecek. Fakat bu özellik kullanılarak paylaşılan tweetlerin tüm içerikler ile birlikte platform dışında görüntülenmeleri henüz mümkün değil. Zira tweetler hâlâ tek içerik ile paylaşılmış gibi görünüyorlar. Örneğin, aşağıda yer alan ve Twitter tarafından özelliği duyurmak amacı ile paylaşılan tweetler bir GIF ve bir de fotoğraf içermelerine rağmen tek içerik ile paylaşılmış gibi görünüyorlar.