ATAMALAR

DigitalAge | 12.01.2017 - 14:00

TÜSİAD'ın yeni başkanı belli oldu

TÜSİAD'da başkanlık koltuğunu Erol Bilecik devraldı

TÜSİAD’da Cansen Başaran Symes’in yerine başkanlığa Erol Bilecik geldi. Seçime tek aday olarak giren TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyelesi Erol Bilecik, yönetim kurulu başkanlığını Cansen Başaran Symes’tan devraldı.

Erol Bilecik kimdir?

26 Kasım 1962 Antakya Hatay doğumlu olan ilk orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Önce İnönü ilkokulu ardından Antakya Lisesi’ni bitiren Erol Bilecik, İstanbul Teknik Üniversitesi’ni kazanarak İstanbul’a geldi. Üniversitede sınıf arkadaşı İnci Bilecik ile evlenen Erol Bilecik 1987’de üniversiteden mezun oldu. Mezuniyetini takiben Nixdorf Computer firmasında iki yıl sistem analisti olarak çalıştı. Ardından gene İTÜ’lü üç biilgisayar ve 1 makine mühendisi ile bir araya gelerek iş fikrini Index markası ile hayata geçirdi.

1989 yılında Index Bilgisayar’ın kurucu ortaklarından biri olarak şirketin genel müdürlüğünü yapmaya başladı. Erol Bilecik, 199 yılı itibariyle ndex Grup bünyesindeki Index Bilgisayar, Despec, Datagate,
Neteks, Homend, Artım ve Teklos’un CEO’su ve yönetim kurulu başkanlığını yapıyor.

2001-2004 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD), 2011-2014 yılları arasında İTÜ Mezunlar Konseyi ve
İTÜ Mezunları Derneği Başkanlıklarını yaptı. 2016 yılında ise Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), 1907 Fenerbahçe Derneği ve TÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.