Skip to main content

TÜSİAD tarafından, geleceğin genç girişimcilerine, iş dünyasının deneyimlerini sunma amacıyla düzenlenen “TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!” yarışması sonuçlandı.

TÜSİAD‘ın, geleceğin genç girişimcilerine iş dünyasının deneyimlerini sunma amacıyla düzenlediği “Bu Gençlikte İŞ Var!” girişimcilik programının ödülleri sahiplerini buldu. Ödül Töreni çevrimçi ortamda gerçekleşti.

Ödül Töreni’nde jüri üyeliğini TÜSİAD Başkanlar Konseyi Üyesi ve Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı İrem Oral Kayacık, Turcas Petrol AŞ ve Olmuksan International Paper Yönetim Kurulu Üyesi Lale Ergin ve UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen üstlendi.

TÜSİAD jürisinin yanı sıra girişimcilik ekosistemi paydaşlarından oluşan 26 kişilik ön jüri ağının katıldığı oylama sonucu, Ödül Töreni’nde sahne alan “Algae Biodiesel”, “E-Playout”, “FluAI”, “Plastic Move” ve “Wastespresso” girişimlerinden;

  • Dünyanın yükselen trendi e-spor üzerine, Türkiye’de spor sektörü ve oyuncularının buluşmaya yeri olmaya aday bir platform tasarlayan E-PLAYOUT birincilik;
  • Atık su ve baca gazlarını mikroalgler yardımıyla arıtarak karbon nötr biyodizel üreten ALGAE BİODİESEL ikincilik;
  • Kahve atıklarından doğada 60 günde çözünebilen tek kullanımlık plastikler üreten WASTESPRESSO ise üçüncülük ödüllerini kazandı.

75.000 TRY’lik birincilik ödülünü kazanan E-PLAYOUT: Kendini geliştirmek isteyen e-spor oyuncularını ve takımlarını; matematik özel dersi alır gibi e-spor eğitimi alabileceği profesyonel/tecrübeli e-spor oyuncuları ve koçları ile bir araya getiren bir platform.

Ekip üyeleri: Berkay Kani, Mehmet Ali Umar, Hasan Ramazan Yurt-Rehberi: Müjdat Altay, Netaş CEO’su

50.000 TRY’lik ikincilik ödülünü kazanan ALGAE BİODİESEL: Atık su ve baca gazlarını mikroalgler yardımıyla arıtarak, bu kaynaklardan karbon nötr biyodizel üretiyor. Bu sayede küresel ısınmaya sebep olan çevresel sorunları azaltmayı hedefliyor.

Ekip üyeleri: Selen Şenal, Zeynep Ecem Baskı, Mihriban Demir-Rehberi: Harika Güral, Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

25.000 TRY’lik üçüncülük ödülünü kazanan WASTESPRESSO: Tüm kahve zincirlerine özel olarak geliştirdikleri teknolojik kompostlama yöntemi ile kahve atıklarından doğada 60 günde çözünebilen tek kullanımlık plastikler üreterek, müşterilerinin atık yönetimini yapmakta ve çevresel değer yaratmalarını sağlıyor.

Ekip üyeleri: Cavid Bayramlı, Mine Okyay, Selcan Çatal, Seyid Kadir ve Kerem Acar – Rehberi: Neyran Bahadırlı, Uber Türkiye Genel Müdürü