Skip to main content

Uzman Diyetisyen Dilara Koçak’ın hazırladığı sağlıklı diyet yapmaya imkan sağlayan “İyi Yaşam” uygulaması kullanıma hazır

22 yıldır beslenme, sağlık ve diyet sektörünün önde gelen isimlerinden Dilara Koçak, Türkiye’nin ilk ve tek diyetisyen uygulamasını hazırladı. Nişantaşı Grey’de yapılan “İyi Yaşam” uygulamasının lansmanında; Pelin Özkan, Asst. Prof. Erkan Saka, Cem Kıvırcık, Yiğit Kalafatoğlu gibi dijital ve teknoloji dünyasından değerli isimler yer aldı. Dilara Koçak, konuklarına “İyi Yaşam” sırlarından ve geliştirdiği mobil uygulamasının hayatımıza getireceği kolaylıklardan ve yeniliklerden bahsetti.

1459752694_D.Ko__ak2

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle beslenme alışkanlıklarımızın da değiştiğinden bahseden Koçak “Son 2 saatte sosyal medyada gördüğünüz bir fotoğraf öğünde seçeceğiniz yemeği etkileyebiliyor, internet kullanıcıları yemek seçimleri yaparken yemek bloggerlarını ve yemek tarifi paylaşan sosyal medya hesaplarını kullanıyor, çocuklar artık tarifleri annelerinden veya yemek kitaplarından değil youtube üzerinden öğreniyor, bireyler her 3 ana öğünden ikisini bilgisayar veya telefon başında tüketiyor “ dedi.

Proje yaklaşık dört aylık bir dönemde 70 bin 737 indirme ve 58 bin 978 aktif kullanıcıya ulaşmış durumda. Kullanıcılarına günlük sağlık ve diyet tüyoları da veren uygulamada, ayrıca Dilara Koçak kliniğine gelen danışanları için özel bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde kullanıcılar kendilerine özel yazılmış diyetlerine, yaptırdıkları tüm ölçümlere ve yemek tarifleriyle bir yemek albümüne erişebiliyorlar.

Uygulama, AppStore ve Google Play‘den ücretsiz olarak indirilebiliyor.