Skip to main content

Karnaval.com, ‘Jelli’ ile radyoyu yeniden tanımlıyor Web ve mobil cihazlar üzerinden erişilebilen dijital radyo platformu Karnaval.com ile Silikon Vadisi’nde bulunan Kaliforniya merkezli teknoloji şirketi Jelli Inc., işbirliği yaparak sosyal radyo…

Karnaval.com, ‘Jelli’ ile radyoyu yeniden tanımlıyor
Web ve mobil cihazlar üzerinden erişilebilen dijital radyo platformu Karnaval.com ile Silikon Vadisi’nde bulunan Kaliforniya merkezli teknoloji şirketi Jelli Inc., işbirliği yaparak sosyal radyo deneyimi Jelli’yi Türkiye’de hayata geçiriyor. 
Ülkemizde özel radyoculuğun 20’nci yılını kutlamaya hazırlanıldığı şu günlerde, radyoyu ve radyoculuğu yeniden tanımlayacak olan Jelli ile dinleyiciler radyoda çalacak şarkıları belirleyebiliyor. 
Kullanıcılar, Jelli’yi dinlerken beğendikleri şarkılara ‘efsane’, beğenmedikleri şarkılara ise ‘rezalet’ oylarını verdikten sonra, yayında çalacak şarkıları belirleyebiliyor.
Kitle kaynaklı bir sosyal radyo olan Jelli’ye www.karnaval.com üzerinden, iPhone ya da Android telefonlarından ulaşılabiliyor. 
Karasal radyoculukta yenilik

Jelli kullanıcıları karasal yayın yapan ulusal radyo istasyonlar olan Metro FM, Süper FM ve Joyturk’ün yayınlarını da kontrol edebilecekler. 
‘Jelli Show’ 14 Aralık gününden itibaren, hafta içi her gün 20:00 – 22:00 saatleri arasında Metro FM’de yer alacak. 2013 yılının başında benzer bir programın Süper FM ve JoyTurk’te de yer alması planlanıyor.