Skip to main content

Deloitte Private tarafından 22 ülkede uygulanan ve bu yıl Türkiye’de üçüncü kez düzenlenen En İyi Yönetilen Şirketler (Best Managed Companies) Programı için başvurular başladı.

Deloitte Private Türkiye, En İyi Yönetilen Şirketler (Best Managed Companies) Programı’nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Türkiye’deki şirketlerin uluslararası en iyi uygulamalar çerçevesinde yönetim performanslarının değerlendirildiği programa, deloitte.com.tr ve Best Managed Companies web sitesi üzerinden 6 Kasım 2020 tarihine kadar başvuru yapılarak aday olunabiliyor.

Koç Üniversitesi, Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) işbirliğiyle hayata geçirilen programla, iyi yönetim konusunda şirketlerin farkındalığının arttırılması, ülke ekonomisinin değerleri haline gelmiş iyi yönetilen Türk şirketlerinin hikayelerinin ortaya çıkarılması ve bu hikayelerin ulusal ve uluslararası platformlarda iş dünyasına tanıtılması hedefleniyor.

Programa kimler katılabilir?

Programa katılmak isteyen şirketlerin; kontrolü Türkiye’de kurulu şirket veya T.C. vatandaşı şahıslara ait olup halka açık olmaması, yıllık 30 milyon TL’nin üzerinde ciro, 25 üzeri çalışan ve en az 5 yıllık bir geçmişe sahip olması gerekiyor.