Skip to main content

Sağlık Bakanlığı, ‘COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu’ üzerinden Türkiye’nin günlük aşı tablosunu kamuoyu ile paylaştı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronaviruse karşı aşılama çalışmaları süratle devam ediyor. 14 Ocak itibarıyla Türkiye’deki aşılama çalışmaları, sağlık çalışanlarının aşılanmasıyla başlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye haritası paylaşarak il il aşı olan kişi sayısını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün de Tüm Türkiye’de aşı programının günlük gelişiminin canlı izlenebileceği Türkiye Günlük Aşı Tablosu‘nun erişime açıldığını duyurdu.

Türkiye günlük aşı tablosu

Türkiye’de koronavirüse karşı aşılanan kişi sayılarının yer aldığı Türkiye Günlük Aşı Tablosu’na erişmek isteyen vatandaşlar Sağlık Bakanlığı’na ait covid19asi.saglik.gov.tr sitesinden aşı olan kişi sayısını öğrenebiliyor. Söz konusu tabloda yer alan aşılanan kişi sayı dakikada bir, illere göre dağılım ise 10 dakikada bir güncelleniyor. Haritada en fazla aşının İstanbul’da yapıldığı görülüyor.