Skip to main content

BlaBlaCar’ın yaptığı araştırma, Türkiye’de ağırlıklı olarak gençlerin yolda en çok rock müzik dinlediklerini ortaya koyuyor

BlaBlaCar Türkiye üyelerinin müzik dinleme alışkanlıklarıyla ilgili yapılan araştırma, ağırlıklı olarak gençlerden oluşan üyelerin yolda en çok rock müzik dinlediklerini ortaya koyuyor. BlaBlaCar Türkiye üyeleri, 2015 yılında yolculuk sırasında en çok Gülşen’den Bangır Bangır ve David Guetta’nın Hey Mama’sını dinledi. Duman, Teoman, Şebnem Ferah ve Rihanna da, şarkılarıyla BlaBlaCar yolculuklarının vazgeçilmez sesleri arasında yer alıyor.

Türkiye’deki kullanıcılarının büyük çoğunluğu 18-34 yaş arasında olan ve şehirler arası yolculuğu hem hesaplı hem de eğlenceli hale getiren BlaBlaCar’ın yaptığı ankete göre, üyelerin müzik tercihlerinde %48 oranla rock müzik liste başında yer alıyor. Onu, % 26 ile pop müzik takip ediyor. Üçüncü sırada ise alternatif ve elektronik müzik yer alıyor.

BlaBlaCar üyelerin %95’i, “müziksiz yaşayamam” diyor. %41’i en çok arabada müzik dinlediğini söylerken, %17’si evde, %14’ü her an her yerde, %12’si etkinliklerde, %10’u toplu taşıma araçlarında, %6’sı ise iş yerinde müzik dinlediklerini belirtiyor.