Skip to main content

YouTube Premium ve YouTube Music Premium, resmi olarak Türkiye’de lanse edildi. YouTube Music hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde…

YouTube, online müzik servisi YouTube Music’i Türkiye’de kullanıma sunduğunu düzenlediği basın toplantısında duyurdu.

YouTube Music, müzik dinlemek için YouTube üzerinde geliştirilen, müzik dünyasının tümünün kolayca keşfedilmesini ve kişiselleştirilebilmesini sağlayan yeni bir müzik yayın akışı servisi. Bu müzik servisi kişiye özel hazırlanan içeriklerden hit videolara kadar müzik dünyasına dair oldukça geniş bir skalaya sahip.

YouTube Music neler sunuyor?

  • Orijinal albümler, single’lar, remikslerle birlikte canlı performanslar ve cover’lar gibi YouTube’da bulabileceğiniz içerikler sunuluyor.
  • Binlerce seçenek arasından  çalma listesi seçilebiliyor. Türkiye’den ve dünyadan hit videolar Hotlist sayfasında yer alıyor. İzlenilen videolara göre oluşan video önerileri Ana Sayfa üzerinden ulaşılabiliyor.
  • YouTube Music’te kişiye özel öneriler yer alıyor. Ana Sayfa üzerinde, daha önce dinlenen müzikler veya bulunulan yere göre kullanıcılara yeni öneriler bulunuyor.
  • Kullanıcıların adını hatırlayamadıkları şarkılar, akıllı arama sayesinde bulunabiliyor.
  • YouTube Music Premium’a abone olduktan sonra Wi-Fi’a bağlanıldığında Çevrimdışı Karışık Liste otomatik kaydoluyor. Kullanıcılar beğendiği şarkıları indirebiliyor.

YouTube altyapısı kullanılarak geliştirilen yeni müzik yayın akışı servisi YouTube Music, reklam içeren ücretsiz versiyonunun yanı sıra, ayda 13,99 TL‘ye sunduğu YouTube Music Premium servisiyle kullanıcılara arka planda müzik dinleme, indirme ve reklamsız dinleme imkanı sağlıyor.

Kullanıcılar ayrıca YouTube’nin diğer servisi YouTube Premium ile ayda 16,99 TL‘ye müzik servisine ek olarak reklamsız, arka planda ve indirerek video da izleyebilecek.

Sisteme 29 Temmuz’a kadar kayıt olan kullanıcılar, YouTube Music Premium ve YouTube Premium servislerini üç ay süreyle ücretsiz olarak kullanabilecek.

YouTube Music’i, Play Store‘dan indirmek için buraya, App Store‘dan indirmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.