Skip to main content

Dizi, film ve benzeri içerikleri, yayın platformlarını kıyaslayarak satın alma ve kiralama imkanı sunan JustWatch, Türkiye’de en çok izlenen platformları açıkladı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çevrimiçi dizi ve film izleme her geçen daha da yaygınlaşıyor ve içerik tüketicisinin ilgisi bu platformlara gün be gün yükseliyor. Türkiye’nin çevrimiçi platformlarla imtihanı tüm dünyada olduğu gibi korsanla başlasa da, Netflix, BluTV, Amazon Prime Video ve BeinConnect  gibi ücretli platformlardaki müşteri memnuniyeti her geçen gün artıyor.

Türkiye’de en çok izlenen platformu BluTV

Dizi, film ve benzeri içerikleri, yayın platformlarını kıyaslayarak satın alma ve kiralama imkanı sunan JustWatch, Türkiye’de en çok izlenen platformları açıkladı. Platformun paylaşımına göre, Türkiye’de en çok izlenen platform BluTV. BluTV Türkiye’deki kullanıcıların yüzde 43’üne ulaşarak Netflix ve Amazon Prime Video gibi rakiplerine fark attı. Netflix için bu oran yüzde 24 olurken, Amazon Prime Video için ise yüzde 16 oldu.

Yılın üçüncü çeyreğinde BluTV ve Netflix paylarını korurken ve izleyici sayılarını artırırken, Prime Video daha önce yurt dışından Türkiye pazarına yeni girdiği için payını artırmış şekilde yer alıyor.