Skip to main content

Türk Hava Yolları, internet sitesinden İş Bankası sanal POS altyapısını kullanarak, UnionPay logolu kartları da kabul etmeye başladı

Türkiye İş Bankası ve Türk Hava Yolları uzun zamandır süre gelen işbirliklerine bir yenisini ekledi. 4 Ekim 2016 tarihinden itibaren Türk Hava Yolları, internet sitesinden İş Bankası sanal POS altyapısını kullanarak artık UnionPay logolu kartları da kabul etmeye başladı.

Bu işbirliği kapsamında, başta Uzakdoğu’dan olmak üzere dünyanın dört bir yanından Türkiye’yi ziyaret edecek UnionPay kart sahipleri, Türk Hava Yolları’nın internet sitesinden artık online olarak uçak bileti satın alabilecek.

Yapılan anlaşma kapsamında Türk Hava Yolları, UnionPay kartı bulunan geniş bir kitleye erişebilme imkanı bulurken, İş Bankası uzun süredir sanal POS altyapısı hizmeti sunduğu iş ortağının global marka imajının pekişmesine katkı sağlayacak. Çin’in ulusal ödeme sistemi olarak 2002 yılında kurulan UnionPay, 5,8 milyar kart adedi ile dünyanın en büyük ödeme sistemi sayılırken, dünya genelinde 1,8 milyon ATM ve 30 milyondan fazla işyeri UnionPay kartlarını kabul ediyor ve bu kabul ağı büyümeye devam ediyor.