Skip to main content

Dünya Melek Yatırımcılar Forumu Türkiye Senatörü olarak atanan TBS Yatırım Danışmanlık Şirket Ortağı Tunç Berkman, bu yeni göreviyle ülkemizi küresel girişimcilik ekosistemde temsil edecek.

Dünya Melek Yatırımcılar Forumu (World Business Angels Investment Forum-WBAF), TBS Yatırım Danışmanlık Şirket Ortağı Tunç Berkman’ın, WBAF’ın Türkiye Senatörü olarak atandığını duyurdu. Bu yeni görevi sonrası Berkman, Dünya Melek Yatırım Forumu meclisinde Türkiye’yi temsil edecek. Bu karar ile Türkiye’nin WBAF’de üst düzey olarak temsil edilecek olması, ülkemiz Startup ekosistemine getireceği fırsatlar açısından son derece önemli. Bu atama bundan sonra Türkiye’nin küresel yatırımcı ağı ile daha fazla etkileşim kurabileceği anlamını da taşıyor. Yani Türkiye’de melek yatırımcılardan kuluçka merkezlerine özel sermaye fonlarından kurumsal girişimlere ekosistemin tüm oyuncuları için girişim dünyasının küresel liderlerine ulaşmak artık çok daha kolay.

Dünya Melek Yatırım Forumu Yönetim Kurulu Başkanı Baybars Altuntaş bu konuda şunları dile getirdi: “G20’nin global ortağı olan WBAF, girişimleri ve girişimci ekosistemini geliştirme konusunda öncü bir rol üstleniyor. Girişim sermayesi ile şirketlerin global şirketlerle, fintech’lerle ve diğer ilgili kurumlarla bağlantı kurmasına yardımcı oluyor. Dolayısıyla bu atama ile Türkiye küresel anlamda girişim ekosistemi ile daha fazla bağlantı kurma fırsatı elde edecek ve bunun da ülkenin ekonomisine ciddi katkılar yapacağına inanıyoruz.”

Tunç Berkman ise bu konu ile ilgili LinkedIn hesabında şu paylaşımı yaptı: “Dünya Melek Yatırımcılar Fonu/Forumu WBAF Angel Investment Fund Türkiye Senatörü olduğumu paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. WBAF Forum içinde gerek Türkiye’de olan Startup’ların yurt dışına açılması gerekse yurt dışından Türkiye’de olan girişimlere #fon bulunması konusunda çalışmalar yapacağız. Aynı zamanda Türkiye’de başarılı olan modellerin yurt dışına açılmasına destek olmayı hedefliyoruz.”