Skip to main content

Turkcell’in dijital ödeme platformu Paycell kullanıcıları ‘dijital varlık’ özelliği sayesinde Paycell uygulaması üzerinden kripto para alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Bitcoin’deki değer artışının hızlanmasıyla beraber Türkiye’de ve dünyada kripto paraya ilgi artıyor. Geçen hafta 50 bin dolar seviyesini geçen kripto para birimi Bitcoin, Pazar günü de 58 bin doları aşarak yeni bir rekor kırdı. Türkiye’de Blockchain ve kripto para alanında en çok patent sahibi şirketlerden olan Turkcell’in uygulaması Paycell’e kripto para alım satım özelliği getirildi.

Paycell’e eklenen yeni özellik sayesinde bundan böyle kullanıcılar uygulama üzerinden Colendi A.Ş. tarafından sunulan kripto para alım-satım hizmetlerinden yararlanabilecek. Yatırım amaçlı dijital varlık alım satım hizmeti sunan bu özellik ile kullanıcıların aldıkları varlıklar, bu alanda dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Coinbase bünyesinde güvenle saklanacak. Paycell uygulaması aracılığıyla alınan kripto varlıkların başkasına transferine izin verilmediğinden, kripto varlıklar güvenli şekilde sadece yatırım amacıyla kullanılabilecek.

Müşteri talep ve ihtiyaçları gözetilerek geliştirilen bu servis ile Paycell kullanıcıları uygulama üzerinden kripto varlıkları 7/24 alıp satabilecek. Diğer Paycell hizmetlerinde olduğu gibi bu servisten de tüm operatör müşterileri faydalanabilecek.

Paycell uygulamasında “Dijital Varlık Al/Sat” menüsünde şu an için Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Stellar Lumens (XLM), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) listeleniyor. Kullanıcılar, Paycell aracılığıyla bu kripto paralardan alım ve satım yapabiliyor.