Skip to main content

Yerli tasarım akıllı telefonu Turkcell T40, 499 TL’lik fiyatıyla satışa sunuldu.

Turkcell’in geliştirdiği yerli tasarım akıllı telefonu Turkcell T40 kullanıcıların beğenisine sunuldu. Türk mühendislerinin geliştirdiği özel Android arayüzüyle Turkcell T40, Türk dokunuşları taşıyan arka kapak ve ses tasarımlarına sahip.

HD ses özelliği ile konuşma esnasında duru ve anlaşılır ses iletimi ile daha iyi bir ses deneyimi sağlayan cihaz, konferans konuşmalarında ve ses tanıma sistemlerinin kullanımı ile öne çıkıyor. T40’ta gürültü engelleyici (Noise Cancellation) ve ‘Fluence Çift Mikrofon’ özelliği bulunuyor. Çift mikrofon çözümü ile bir mikrofon kullanıcının sesini alıp en iyi kalitede iletirken, diğer mikrofon arka plan seslerini algılayıp filtreliyor. Yani gürültülü ortamlarda telefonun diğer ucundaki kişi, konuşmalarınızı net olarak algılayabiliyor.

Telefon özellikleri

Dahili hafızası 4GB olan Turkcell T40’ın ağırlığı yalnızca 135 gram. Qualcomm’un 1.2 GHz çift çekirdekli işlemcisine sahip cihazın ekran büyüklüğü ise 4 inç. T40’ın işletim sistemi Android 4.1 Jelly Bean. Turkcell arayüzüyle tasarlanan cihazın pili ise yaklaşık 240 saat bekleme, 480 dakika konuşma süresi sunuyor.

NFC özelliğini içinde barındıran Turkcell T40, Turkcell şebekesinin desteklediği tüm noktalarda WiFi Offload desteği de sunuyor.

Tavsiye edilen peşin satış fiyatı 499 TL olarak açıklanan Turkcell T40’a 2 Ekim’den itibaren turkcellmagaza.com ya da Turkcell İletişim Merkezleri’nden 24 ay boyunca tarifeye ek ayda 8-24 TL arasında değişen kontratlı tekliflerle de sahip olabilecek.