Skip to main content

Turkcell’lilerin yerine artık cep telefonları konuşuyor Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketlerinden Turkcell, işlevsel olduğu kadar eğlenceli Statune servisini kullanıma açtı. Statune servisi ile, 150’den fazla seçenek arasından, kullanıcının o…

Turkcell’lilerin yerine artık cep telefonları konuşuyor
Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketlerinden Turkcell, işlevsel olduğu kadar eğlenceli Statune servisini kullanıma açtı. Statune servisi ile, 150’den fazla seçenek arasından, kullanıcının o anki durumunu yansıtan ‘statü’ mesajı cep telefonu hattına tanımlanabiliyor. Bu sayede kullanıcı, standart çağrı sesi yerine ne yaptığını, nerede olduğunu ya da nasıl hissettiğini telefonunu açmasına gerek kalmadan karşı tarafa iletebiliyor. 
Durum’, ‘Spor’, ‘Neredeyim?’, ‘Ne Yapıyorum’, ‘Komik’ ve ‘Özel Günler’ olmak üzere 6 farklı kategori bulunan Statune servisini, iPhone ve Android kullanıcıları ‘STATUNE’ yazıp 1040’a mesaj atarak cebine indirebiliyor. Dileyenler uygulamayı App Store ve T-Market’ten de ücretsiz olarak indirilebiliyor.Yalnızca Turkcell’lilerin kullanabildiği uygulama, 1 hafta boyunca hiçbir ücret ödemeden denenebiliyor.