Skip to main content

Turkcell CMO’su görevinden ayrıldı.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CMO) İsmail Bütün görevinden ayrıldı. Turkcell’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, İsmail Bütün’ün 4 Aralık itibarıyla şirketteki görevini bıraktığı bildirildi. Açıklamda Bütün’ün yerine atanacak isime yer verilmedi. Şirketten KAP’ta paylaşılan açıklamaya aşağıda aynen yer veriyoruz:

“Şirketimizde Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan İsmail Bütün, 4 Aralık 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır.”

Bütün, Nestlé’de geçen 15,5 yılın ardından Turkcell’e transfer oldu
İsmail Bütün, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Profesyonel iş hayatına Çuhadaroğlu Holding Moskova ofisinde başlayan Bütün, 1997-2000 yılları arasında yine Moskova’da Enka Grup Dış Ticaret bölümünde Satış ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. 2000 yılından itibaren Nestle’de sırasıyla CPW Türkiye Ülke Müdürü, Özbekistan’da Orta Asya Pazarlama Direktörü ve Türkiye Ulusal Zincir Mağazalar Satış Müdürü olarak görev aldı. 2011’den itibaren Nestle’nin İsviçre’deki genel merkezinde önce Global Müşteri ve Satış Yönetimi bölümünde İş Mükemmelliği Müdürü, sonra İçecekler Stratejik İş Biriminde Pazarlama Müdürü pozisyonlarında çalıştı. İsmail Bütün son olarak Nestle Türkiye İçecekler Grubunda Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürütmekteydi. Ocak 2016’da Turkcell’e transfer olan Bütün, burada önce Perakende Satış Grup Başkanı olarak çalıştı. Bütün daha sonra Temmuz 2016’da CMO görevine getirildi ve 4 Aralık’a kadar bu görevde çalıştı.