Skip to main content

Türk Telekom ve Turkcell, süren davalar ile ilgili uzlaşmaya vardıklarını açıkladı

Turkcell, Türk Telekom ile devam eden davalar ve icra takiplerinin çözümü için uzlaştıklarını açıkladı. Turkcell, Türk Telekom’a uzlaşma bedeli olarak 225 milyon TL ödeyecek.

Türk Telekom, işlemle ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“13.03.2009, 09.04.2009, 05.11.2009, 11.05.2011 tarihli özel durum açıklamalarımızda bahsi geçen muhtelif davalar ve özel durum açıklamasına konu olmamış başka ihtilaflara ilişkin olarak;

Türk Telekom Grubu Şirketlerinden Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., ve TTNet A.Ş. ile Turkcell Grubu Şirketlerinden Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş., Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş. arasında devam eden muhtelif davalar, icra takipleri ve ihtilafların karşılıklı sulh ile çözümlenmesi konusunda taraflar mutabık kalmış ve bir sulh protokolü imzalamıştır. Bu protokol ile Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından, Türk Telekom Grubu’na KDV ve ÖİV hariç, diğer bütün vergi, mali yükümlülükler ve faiz dahil toplam 225.000.000 TL ödeme yapılacaktır. Bu protokol sonucunda Türk Telekom tarafından Turkcell Grubu Şirketlerine bir ödeme yapılmayacaktır.