Skip to main content

Turkcell Superonline, Vestel Grup’a ait Deksarnet’i bünyesine kattı.  Turkcell Superonline, Vestel Elektronik Grubu’na bağlı Deksarnet Telekomünikasyon A.Ş.’nin tamamını bünyesine kattı. Satın alma bedeli 1 milyon 750 bin dolar olarak belirlenen…Turkcell Superonline, Vestel Grup’a ait Deksarnet’i bünyesine kattı. 
Turkcell Superonline, Vestel Elektronik Grubu’na bağlı Deksarnet Telekomünikasyon A.Ş.’nin tamamını bünyesine kattı. Satın alma bedeli 1 milyon 750 bin dolar olarak belirlenen hisse devir işlemi, gerekli yasal onayların alınmasının ardından tamamlandı. Deksarnet, otelcilik, sağlık gibi farklı sektörlerden çok bayili şirketlere kadar pek çok kurumsal müşterisine; yazılım geliştirmeden, bilgi teknolojileri yönetim ve uygulamalarına, multimedya tabanlı hizmetlerden altyapı hizmetlerine geniş bir yelpazede çözümler sunuyor. 
Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, konuya ilişkin değerlendirmesinde “Geleceğin teknolojisi olan fiber altyapıyı dünya ile aynı anda ülkemize kazandırmak üzere 5 yıl önce çalışmalara başlamış bir şirket olarak, tüm faaliyet ve satın almalarımızı uzun vadeli bir perspektifle planlıyoruz. Tellcom adıyla hizmet vermekte olduğumuz 2008 yılında kurumsal segmentte varlığımızı güçlendirmek amacıyla Sabancı Telekom’un altyapısını devraldıktan sonra; 2009 yılında Tellcom-Superonline birleşmesi ile altyapı tarafındaki gücümüze Superonline markasını ekledik. Kasım 2011’de ise Global İletişim’i bünyemize katarak, kurumsal müşterilerimize sunduğumuz bulut bilişim, veri merkezi ve ileri güvenlik çözümleri gibi bütünleşik telekom hizmetlerini zenginleştirdik. Şimdi uydu haberleşme altyapımızı güçlendirecek Deksarnet satın alması ile ışık hızında fiber internet ile buluşturduğumuz müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalitesini daha da artıracağız.” şeklinde konuştu.