İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 07.11.2016 - 11:38

Turkcell Akıllı Depo yola “lifebox” ismiyle devam edecek

Turkcell Akıllı Depo yola "lifebox" ismiyle devam edecek

Turkcell, yerli kaynaklarla geliştirilen bireysel veri depolama servisi Akıllı Depo’nun ismini “lifebox” olarak değiştirdi

Turkcell, tamamen yerli kaynaklarla geliştirilmiş bireysel veri depolama servisi Akıllı Depo’nun ismini değiştirerek lifebox yaptı. Hali hazırda 3,2 milyon kullanıcıya hizmet veren Turkcell Akıllı Depo, “lifebox” ismiyle Türkiye pazarındaki gücünü küresel ölçeğe taşımayı amaçlıyor.

Yeni özellikler ile kullanıcılar artık lifebox’taki fotoğraf ve videoları arasında tarihe veya fotoğrafın çekildiği yere göre arama yapabiliyor. Örneğin Bodrum’da çekilen fotoğrafları listelemek için lifebox’taki arama kısmına “Bodrum” yazmak yeterli oluyor. Kullanıcılar fotoğraf ve videolarından dilediklerini seçip kendi hikayelerini oluşturarak, bu hikayeleri sosyal medyadan paylaşabiliyorlar. Fotoğraf baskı özelliği ile ise kullanıcılar seçtikleri fotoğrafları baskıya gönderip isterlerse fotoğraf kağıdına, isterlerse kupa, puzzle, kanvas tablo baskısı şeklinde bastırarak kargo ile adreslerine gönderilmesini sağlayabiliyorlar.

Turkcell Akıllı Depo 2,5 milyon GB’den fazla veriyi yedekledi

Bundan böyle “lifebox” adıyla anılacak olan Turkcell Akıllı Depo’da 2,5 milyon GB’den fazla veri yedeklendi. Söz konusu veriler üst düzey şifreleme ile saklanıyor. Servisin otomatik yedekleme özelliği ise akıllı telefon kamerasıyla çekilen fotoğrafların otomatik olarak lifebox’ta yedeklenmesini sağlıyor. Böylelikle akıllı telefon bozulsa veya kaybolsa bile fotoğraflara ulaşmak mümkün oluyor.

lifebox, Turkcell Platinum kullanıcılarına 500 GB saklama alanı ve 5 GB mobil internet sunuyor. Servise iOS ve Android uygulamalarına ek olarak masaüstünde www.mylifebox.com adresinden erişilebiliyor.