Skip to main content

Türk Telekom Akademi’nin, Huawei Akademi ile yaptığı işbirliği ile hayata geçen “Türk Telekom Future Networks (Yeni Nesil Şebekeler) Sertifika Programı”, ikinci dönem mezunlarını verdi

Türk Telekom Akademi ile Huawei Akademi işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen “Türk Telekom Future Networks (Yeni Nesil Şebekeler) Sertifika Programı, Çin’in Hangzhou kentinde düzenlenen sertifika töreni ile ikinci dönem mezunlarını verdi.

Türk Telekom Akademi ve Huawei Akademi’nin 6 aylık bir ön hazırlık sonrası hayata geçirdiği sertifika programında, takım lideri ve uzman seviyesindeki 16 çalışan, 35 günlük eğitim programını başarıyla tamamladı.

Türk Telekom çalışanları program boyunca, sınıf eğitimleri, çevrimiçi testler, e-öğrenme modelleri, mentor eşliğinde iş başı uygulama süreci ve teknoloji çalıştayı ile yetkinliklerini geliştirdiler. Çin’de iki hafta geçirerek operatör ziyaretleri de gerçekleştiren Türk Telekom çalışanları, bu program ile sahip oldukları tecrübe ve bilgi birikimini; uçtan uca uygulama, karmaşık problemlerin simülasyonları ve optimizasyon pratikleriyle geliştirme imkânı buldu. Katılımcılar, Çin’deki Huawei Eğitim Merkezi’nde, Türk Telekom’un şebeke topolojisine uygun olarak kurulan bir simülasyon üzerinden eğitimlerini tamamladı. Eğitimler, Huawei’nin Hangzhou ve Shenzhen’deki 180 sınıf ve 12 teknik laboratuvar ile 400’den fazla eğitmenden oluşan küresel eğitim merkezinde gerçekleşti.