Skip to main content

Turkcell’in cep telefonundan internet paylaşımından ücret alınacağını açıklamasının ardından Türk Telekom’dan da açıklama geldi.

GSM operatörlerinden Turkcell, mobil internet paylaşımının ücretli olacağı ile ilgili açıklama yayınlamış, açıklamada mobil internet paylaşımı yapmak isteyen kullanıcıların numaralarıyla beraber Turkcell’in “hızlı giriş” yöntemini kullanarak sisteme giriş yaptıklarında, 30 gün boyunca mobil internetlerini ücretsiz bir şekilde paylaşma hakkına sahip olacaklarını duyurmuştu.  

Akıllı cep telefonlarında bulunan ve ‘hotspot’ olarak adlandırılan ‘Kişisel Erişim Noktası’ özelliğinin kullanımına tüm operatörlerin 1 Ocak 2019’dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine Türk Telekom‘dan da açıklama geldi. Türk Telekom’dan gelen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Ayrıca Türk Telekom’un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla ‘hotspot’ özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır.”