Skip to main content

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, Avrupa’nın ilgiyle takip edilen liglerini 4 ekranda ve tüm Tivibu kullanıcılarına açık olarak yayınlayacak.  TTNET Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak’ın ev sahipliğinde, TRT Genel…

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, Avrupa’nın ilgiyle takip edilen liglerini 4 ekranda ve tüm Tivibu kullanıcılarına açık olarak yayınlayacak. 
TTNET Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak’ın ev sahipliğinde, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ile yayın ve dağıtım haklarının sahibi MP & Silva’nın Avrupa Direktörü Roberta Dalmiglio’nun katılımlarıyla Roma’da gerçekleşen basın toplantısında, işbirliğinin detayları açıklandı.
Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, yeni dönem TV platformu Tivibu Ev, Tivibu Web ve Tivibu Cep platformlarından; İtalya Serie A, Fransa Ligue 1, İngiltere FA Cup ve İngiltere Milli Futbol Takımı’nın iç sahada oynayacağı 2014 Dünya Kupası hazırlık ve eleme maçlarını 4 ekrandan, tüm Tivibu kullanıcılarına açık olarak yayınlayacak.
İlker Koçak: Futbolu diğer spor etkinlikleri izleyecek
İtalya’nın Roma kentinde düzenlenen basın toplantısında, sporseverlerin Tivibu’nun gelişmiş özellikleri sayesinde yepyeni bir deneyim yaşayacaklarını belirten TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, TRT Spor ile yaptıkları 3 yıllık anlaşma ile Avrupa’nın ilgiyle izlenen liglerini Tivibu abonelerine sunarak spor yayıncılığı konusunda iddialı bir adım attıklarını söyledi. Koçak, konuşmasına şöyle devam etti:
 “Tivibu ile televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tabletler olmak üzere 4 ekrandan yayın yaparak Türkiye’de televizyon yayıncılığında bir ilki gerçekleştirdik. Abonelerimize özgürce televizyon izleme imkanı sunduk. Tivibu’nun Tekrar İzle, Durdur İzle, Geri Al İzle gibi gelişmiş yayın özellikleriyle, ilgilendikleri programları kaçırmadan ve istedikleri zaman tekrar izleyebilen müşterilerimize şimdi de bazı Avrupa ligleri yayınlarını aynı heyecanla izleme imkanı sunuyoruz. Tüm dünyada merakla takip edilen İtalya’nın Juventus ve Milan, Fransa’nın PSG ve Marsilya, İngiltere’nin Manchester United ve Chelsea gibi futbol kulüplerinin maçları artık Tivibu izleyicilerine ulaşacak.”
Tahsin Yılmaz: Dijital yaşama öncülük ediyoruz

Roma’daki toplantıya Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz da katıldı. Yılmaz, konuşmasında Türkiye’nin dijital yaşam dönüşümüne Türk Telekom’un öncü olacağını belirterek, şunları söyledi:
“Türkiye’yi en yeni iletişim teknolojileriyle tanıştırmayı gelenek haline getiren Türk Telekom, iletişim altyapısında attığı adımlar ve gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye’nin dijital altyapısını en ileri teknolojilere hazır hale getirdi. Şimdi bu altyapı üzerinden yaşamı dönüştürmek, her alanda hayatı kolaylaştıracak ve renklendirecek dijital çözümler üretmek için çalışıyoruz.”
İbrahim Şahin: Üç dev organizasyon futbolseverin evinde olacak

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, toplantıda yaptığı konuşmada, tek kanaldan 15 kanallı, yayıncılıkta iddialı bir TRT’ye ulaştıklarını ve TRT-1 ile zirve yarışına ortak olan TRT’nin, tematik kanallarıyla fark yarattığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“TRT Spor daha ilk yılında zirveye oturmayı bildi. Pek çok branşta canlı yayınlarla spor heyecanını evlere taşıdı. Süper lig özetleri, PTT 1. Lig maçlarının canlı yayınları, Bundesliga karşılaşmaları, şampiyonlar liginden UEFA Avrupa ligine kadar neredeyse her müsabakanın özet hakları TRT’nin elinde bulunuyor.” 
Anlaşma neleri içeriyor?
TRT Spor işbirliği ile hayata geçirilen Tivibu Spor kanalı (80. kanal), en heyecanlı maçları canlı ve banttan yayınlar ile sporseverlerin ekranına taşıyacak. Maçların yayın saatlerinin çakışması durumunda ise canlı yayınlar, 6 kanaldan birden verilebilecek. Ayrıca, Tivibu aboneleri, hazırlanacak interaktif kanal sayesinde 6 maçı birden aynı anda takip edebilecek.
Maçlar, televizyon, bilgisayar, akıllı telefon ve tabletlerde olmak üzere 4 ekranda, her pakette izlenebilecek. 2012-2013, 2013-2014 ve 2014-2015 sezonları Tivibu platformlarında canlı yayınlar izlenebilecek. Böylece Tivibu kullanıcıları için Avrupa futbolunun heyecanlı maçlarını izlemek mümkün olacak.
Anlaşma çerçevesinde, maçlardan seçilen ikisi TRT Spor kanalında ve internet sitesinde de yayınlanacak.
Tivibu Ev’in Sosyal Tivi uygulaması ile sporseverler, maçları izlerken aynı anda televizyon üzerinden de sosyalleşebilecek. Kullanıcılar, izledikleri maçlar hakkında yorum yazabilecek, arkadaşları ile mesajlaşabilecek ve hatta maçları arkadaşlarına önerebilecek.