Skip to main content

Truecaller uygulamasıyla sizi arayan her numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz

Bilinmeyen telefon numaralarını tanımlama ve engelleme alanında hizmet veren Truecaller mobil uygulaması, Türkiye’de hedef büyüttü. Büyük bir ilgiyle karşılaştığı Türkiye’de kısa sürede 2 milyon kişi tarafından indirilen uygulamanın hedefi yılsonuna kadar 10 milyon kullanıcıya ulaşmak.

Truecaller uygulamasını cep telefonlarına yükleyen kullanıcılar, kendi telefon rehberlerinde kayıtlı olmasa bile kimin aradığını ekranda görebiliyor, istenmeyen numaraları engelleyebiliyor ve ihtiyaç duydukları kişi ya da kurumun telefonuna ulaşmak için küresel telefon rehberinde arama yapabiliyorlar.

Bugün itibariyle Türkiye’de 2 milyon, dünya çapında ise 150 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Truecaller’ın İsveç’teki merkezinde görev yapan CTO’su Umut Alp, hedeflerinin ülkemizdeki kullanıcı sayısını beş ay içinde beş katına çıkarmak olduğunu belirtti.

Truecaller uygulaması Google Play Store, Apple AppStore, Windows Phone Store, BlackBerry World, Opera Mobile Store ya da truecaller.com adresinden indirilebiliyor.

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı Esparta Palma