İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 16.01.2015 - 15:07

Travelstart, Satisfly’ı satın aldı

Türkiye'de Geziko.com ismi ile faaliyetlerini sürdüren Travelstart, Satisfly’ı satın aldı

Türkiye’de Geziko.com ismi ile faaliyetlerini sürdüren Travelstart açıklanmayan bir miktara Hong Kong merkezli sosyal zekâ şirketi Satisfly’ı satın aldı. Satisfly’ın kurucularından Sergio Mello hem Satisfly CEO’su hem de İnnovasyon Departmanı Başkanı olarak Travelstart’a katıldı.

Travelstart Afrika ve Orta Doğu pazarlarında genişlemesine devam ederken, son satın alımı 2008 yılında kurulan Satisfly ile sosyal medya verileri üzerinden müşterilere daha anlamlı deneyimler oluşturmayı hedefliyor.

Satisfly ile Travelstart müşterilerine kendi internet sitesine sosyal ağlar ile oturum açma işlevselliğini sağlayacak. Böylece kullanıcıların Travelstart ile çeşitli kanallar aracılığıyla girdiği etkileşim konusunda daha faydalı ve anlamlı iç görüler elde edebilecek. Buna ek olarak, Satisfly şirket için mobil uygulamalar geliştiriyor olacak.

Satisfly, Travelstart tarafından tamamen satın alınmış olsa da, Satisfly markası muhafaza edilecek ve yönetimi bağımsız kalacak Şirketin araştırma ve geliştirme merkezi Tayvan’da yer alıyor.