Skip to main content

TransferGo ve Mastercard işbirliği ile birlikte 20 Avrupa ülkesindeki müşterilerin herhangi bir ödeme kartı ya da banka hesabından ödeme yaparak, yurt dışındaki alıcılarının Mastercard logolu banka ya da kredi kartına doğrudan uluslararası para transferi yapılabilecek.

Londra merkezli para transferi girişimi TransferGo, işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. TransferGo ve Mastercard 20 Avrupa ülkesindeki müşterilerin herhangi bir ödeme kartı ya da banka hesabından ödeme yaparak, yurt dışındaki alıcılarının Mastercard logolu banka ya da kredi kartına doğrudan uluslararası para transferi gerçekleştirebileceklerini duyurdu.

Yeni işbirliği ile birlikte TransferGo müşterileri artık Mastercard Send kullanarak yirmi ülkedeki Mastercard sahiplerine gerçek zamanlı olarak para gönderebilecek. Türkiye’nin de aralarında olduğu ülkeler şu şekilde: Avusturya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Letonya, Litvanya, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Federasyonu, Slovakya, İspanya, İsveç, Ukrayna ve Birleşik Krallık. Her türlü kart ya da banka hesabından bu ülkelerdeki bir Mastercard kartına doğrudan transferi gerçekleştirilebilecek.

Mastercard ile gerçekleştirilen işbirliği hakkında yorumda bulunan TransferGo CEO’su ve kurucu ortağı Daumantas Dvilinskas şunları söyledi: “Mastercard’la işbirliğimiz, Covid-19 salgını sırasında daha da artan, güçlü uluslararası dijital ödeme yapılarına yönelik ihtiyacın büyüdüğü bir anda kuruldu. Yeni teknolojiler geliştirip uygulamak, hızlı tepkiler verebilmemizi ve oluşan yeni zorlukları ve ihtiyaçları doğrudan karşılayabilmemizi sağlıyor. Hem yeni hem de var olan müşterilerimizin değişen ve dönüşen ihtiyaçlarını durmaksızın karşılamaya devam edeceğiz.”

Mastercard Europe Ürünler ve İnovasyon Başkan Yardımcısı Milan Gauder ise şu yorumlarda bulundu: “Mastercard’da tam olarak yapmaya çalıştığımız şey, insanlara seçenekler sunmak. İster yurt içi, ister yurt dışında olsun, insanların belli bir andaki ihtiyaçlarına en uygun ödeme yöntemini seçmesine olanak tanımak istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda dünya üzerindeki milyonlarca insana ulaşarak hızlı, güvenli ve güvenilir bir uluslararası ödeme çözümünden yararlanmalarını sağlamak için TransferGo gibi yenilikçi bir şirketle iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.”