Skip to main content

TransferGo, Silicon Valley Bank’in (SVB) Birleşik Krallık şubesinden 4 milyon sterlin yatırım aldı.

Para transfer şirketlerinden biri olan TransferGo, Silicon Valley Bank’in (SVB) Birleşik Krallık şubesinden 4 milyon sterlin finansman sağladığını duyurdu. Sağlanan finansman TransferGo’nun gerçek zamanlı transferler hizmeti ve dünya üzerindeki 2,5 milyon müşterinin yurt dışına TransferGo aracılığıyla saniyeler içinde düşük maliyetle para göndermesine olanak tanıyan kendi özel “local-in, local-out” modeli için kullanılacak.

Silicon Valley Bank’in Direktörü Craig Fox şunları söyledi: “TransferGo daha fazla sayıda müşterinin, dünyanın bir yerinden başka bir yerine para gönderebilmesini sağlamayı hedefliyor. Bu nedenle, daha hızlı, daha ucuz ve daha erişilir bir çözüm sunmak için inovasyon döngüsünü genişletiyor. Bu süreçte onların büyüme hikâyesinin bir parçası haline gelmeyi sabırsızlıkla bekliyor, TransferGo ile ortaklığımızı güçlendirmekten büyük heyecan duyuyoruz.”

TransferGo’nun CEO’su ve Kurucu Ortağı Daumantas Dvilinskas ise “Bugün, Silicon Valley Bank ile kurduğumuz, iki taraf için de kazançlı ve çok değerli olacak bir ilişkinin başladığı gündür. Silicon Valley Bank, start-up şirketlere destek olma ve inovasyon şirketlerine destek ve danışmanlık sağlama alanındaki mirasıyla salgın sürecinde ve yeni büyüme dönemimizde bize eşlik edecek en mükemmel ortak.” şeklinde konuştu.