Skip to main content

Günün yolda geçirdiğimiz zamanı sosyalleşme için kullanabilmenize olanak tanıyan yeni sosyal ağ plate.im trafikteki araçların sürücülerine de ulaşmanıza imkan sağlıyor. Trafikte geçirilen zamanda sosyalleşmeyi sağlayan iPhone uygulaması Plate.im’e arabası olan…

Günün yolda geçirdiğimiz zamanı sosyalleşme için kullanabilmenize olanak tanıyan yeni sosyal ağ plate.im trafikteki araçların sürücülerine de ulaşmanıza imkan sağlıyor.

Trafikte geçirilen zamanda sosyalleşmeyi sağlayan iPhone uygulaması Plate.im’e arabası olan ya da olmayan herkes üye olabiliyor. 
Uygulama nasıl işliyor?

Üyelik işlemi sadece aracınızın plaka, marka, model, renk ve yıl gibi bilgilerinden oluşuyor. Üyelik sonrasında verilen sticker isteğe bağlı olarak; otomobilin görünen bir kısmına yapıştırılıyor. Böylelikle plate.im kullanıcısı olduğu anlaşılıyor. Uygulama içerisinde plaka ve model olarak iki adet arama seçeneği bulunuyor. Plaka seçeneği sayesinde trafikte görmüş olduğunuz kişinin araç plakasını yazarak o kişinin profil bilgisine ulaşılabiliyor. Model seçeneğiyle ise hayranı olunan araç sahiplerine, sizinle aynı aracı kullanan birine ya da satın almayı düşünülen ama bilgi almak istediğiniz araç sahiplerine ulaşmanız mümkün.
3 kişilik çekirdek bir ekipten oluşan plate.im kadrosunu Serkan Erdoğmuş, Tuna Akın ve Burak Erdoğmuş oluşturuyor. Plate.im, 2013 sonunda 250 bin kullanıcı, 2014 sonunda ise tüm dünyada 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. 
AppStore üzerinden şu linkten uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz.