Skip to main content

Tony Stark’ın ruhunun derinliklerinde hep bir karanlık vardı– ve şimdi o karanlığı dünyaya salıyor

Marvel, şu an bir karakter dönüşümünü yaşıyor. Önce kadın Thor, ardından siyahi Kaptan Amerika.

Şimdiyse, ilk kez Mashable’da Tony Stark’ın muazzam egosu taşmak ve Iron Man’in değişken Extremis teknolojisinin bir türünü tüm San Francisco nüfusu üzerine salmanın eşiğinde.

Kasım ayında Superior Iron Man serisi Marvel’ın Iron Man serisinin yerine geçecek. Hikâyede, körfez kentine taşınan Tony Stark yayınlayacağı bir mobil uygulamayla– Iron Man 3 filmine konu olan Extremis teknolojisinin bir türeviyle– kullanıcılara güzellik, mükemmellik… ve hatta belki ölümsüzlük vaad edecek.

Tabii ki tüm bu vaadlerin bedeli korkunç olacak ve Stark’ın kahramanlık konumunu sorgulatacak. İnsan vücudu için bir programlama dili olarak bilinen Extremis teknolojisi on binlerce sıradan insanın eline geçecek. Ayrıca Stark, tasarımı Türk çizer Yıldıray Çınar tarafından yapılmış, Apple bilgisayarlarını andıran yeni bir zırha bürünecek.

Yazar Tom Taylor ve Türk çizer Yıldıray Çınar tarafından Marvel için hayata geçirilecek bu seri kısaca silah tüccarı olarak bilinen Tony Stark’ı temelli olarak silikon vadisine ve mobil uygulama dünyasına transfer ediyor.

Kaynak: Mashable