Skip to main content

Tokyo kentinin bir minyatür modeli üzerinde 1/1000 oranında bir 3D haritalama oluşturuldu. Ve bu haritalamayı merkezine alan bir internet sitesi kullanıcılara müzikal ışık şovu yaratmalarına imkan veriyor.  1/1000 oranını kullanarak…


Tokyo kentinin bir minyatür modeli üzerinde 1/1000 oranında bir 3D haritalama oluşturuldu. Ve bu haritalamayı merkezine alan bir internet sitesi kullanıcılara müzikal ışık şovu yaratmalarına imkan veriyor. 
1/1000 oranını kullanarak Japonya’nın başkenti Tokyo kentinin 2009 Olimpiyat Oyunları’nda ev sahibi adaylığı için 3D modelini oluşturulmuştu. Bu modeli kullanan‘Tokyo City Symphony’ başlığındaki internet sitesinde yer alan eğlenceli interaktif proje, kentin merkezinde yer alan Roppongi Hills kompleksinin açılışının 10’uncu yıldönümünü kutlamak adına oluşturuldu.
Tokyo City Symphony sitesi kullanıcılara farklı müzik ve ışık setlerinden oluşan 3 farklı seçenek sunarak, kendi müzikal ışık şovunuzu gerçekleştirmenize imkan sağlıyor. Oluşturduğunuz çalışma da sitede yer alan çalışmalarla birleşerek bir uyum yakalıyor. 
Çalışmanızı oluşturduktan sonra ise site üzerinde görülebilecek şekilde bir avatar seçimiyle isminizi doldurma seçeneği karşınıza çıkıyor. Ayrıca bu çalışmanızı Twitter, Facebook veya Google+ üzerinde link paylaşabiliyorsunuz.
Eğlenceli interaktif deneyime dahil olmanız için sizi şuraya alalım.