Skip to main content

Tmob’un iş geliştirmeden sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevine getirilen isim belli oldu.

Kendi geliştirdiği yenilikçi SaaS ve PaaS portföyü ile işletmelerin yazılım ihtiyaçlarına çözümler sunan teknoloji şirketi Tmob’un iş geliştirmeden sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevine Tunç Akyurt atandı. Finansal hizmetler ve yönetim danışmanlığı sektörlerinin deneyimli ismi Tunç Akyurt, İcra Kurulu Üyesi ünvanıyla Tmob’un ulusal ve uluslararası boyuttaki tüm iş geliştirme faaliyetlerini yönetecek.

Kariyerine ABD’nin en büyük 10 bankası arasında yer alan Capital One’da başlayan Akyurt, Capital One’da Pazarlama ve Analiz Departmanında çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra McKinsey & Company’de görev aldı. 2003 yılında QNB Finansbank’a bireysel bankacılık grup başkanı olarak transfer olan Akyurt daha sonra, 2010 yılında Akbank’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra Peppers & Rogers Consulting Gruba geçen Akyurt, 2016 yılına kadar tüm EMEA bölgesinde (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) müşteri deneyimi, analitik ve dijital dönüşüm alanlarından sorumlu Yönetici Ortak olarak görev yaptı. Tunç Akyurt, 2016 yılında, İleri Analitik ve Big Data dönüşümü alanında uzman, Crede Consulting şirketine EMEA bölgesinden sorumlu Yönetici Ortak olarak geçti.

Tunç Akyurt, 2019 yılında Asya, Orta Doğu ve Avrupa’daki 18 ülkede dijital bankacılık, tüketici finansmanı ve yatırım hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren küresel bir Finansal Hizmetler ve Fintech grubu olan Global Kapital Group’a CEO olarak geçiş yaptı. Tmob’da İcra Kurulu Üyeliği görevini üstlenen Tunç Akyurt, 2021 Mart ayından itibaren markanın hem ulusal hem de uluslarası arenadaki tüm iş geliştirme çalışmalarına yön verecek.