Skip to main content

Rus teknoloji devi Yandex, yeni uygulaması Sloy ile TikTok’a rakip oldu. Peki Sloy neler sunuyor?

Dünyanın en çok tercih edilenkısa  video uygulaması TikTok, bilindiği gibi doğrudan cep telefonu üzerinden birbirinden farklı, yaratıcı ve ilginç anların dünya çapında paylaşılmasına olanak sağlıyor. Rus teknoloji devi Yandex,  yeni uygulaması Sloy ile Türkiye’de de yoğun ilgi gören TikTok’a rakip oldu.

Yandex Sloy neler sunuyor? 

Yandex’in TikTok’a rakip olan uygulaması Sloy, Rusça’da “katman” anlamına geliyor. Uygulama, artırılmış gerçeklik efektleri ve arka plan müziği ile 90 saniyelik videolar oluşturmaya imkan veriyor. Uygulama şu anda Rusya’da iOS platformunda kullanılabilir durumda olsa da, önümüzdeki yılın başında dünya genelinde Android ve iOS cihazlar için kullanıma sunulacağı belirtildi.

Sloy, kıyafetleri tanıyarak etiketleyebiliyor

Sloy, yapay zeka ile giyilen kıyafetleri tanıyarak etiketleyebiliyor. Etikete tıklandığında benzer kıyafet veya stillerin yer aldığı videolara ulaşılabiliyor. Uygulama moda tasarımcıları ve giyim mağazaları arasındaki ortaklıklar için iş fırsatları sunacak gibi görünüyor. Yandex bu uygulama ile moda ve stil meraklılarını hedeflediğini belirtti.

Uygulama şu ana kadar 3 bin kullanıcı tarafından beş ay boyunca test edildi. Önümüzde yılın başında dünya genelinde yayınlanacak Sloy’un iOS ve Android platformunda indirilebilir durumda olması bekleniyor.