Skip to main content

TikTok, video ve fotoğrafların yanı sıra metin paylaşımlarına da izin vereceğini duyurdu.

Twitter’ın yeniden markalaşarak X olmasından sonra, TikTok’tan da yepyeni bir hamle geldi. Platform, metin gönderileri için destek sunacağını açıkladı.

TikTok, blog gönderisinde metin paylaşımı özelliğinin içerik üreticilerinin hikayelerini, şiirlerini, şarkı sözlerini ve diğer yazılı içerikleri platformda paylaşmasına olanak tanıyacağını ve onlara kendilerini ifade etmeleri için başka bir yol sunacağını söylüyor.

TikTok kullanıcıları uygulamanın Kamera sekmesini açtığında “fotoğraf,” “video” ve “metin” olmak üzere üç seçenekten birini seçebilecek. Kullanıcılar, metin seçeneğini seçtikten sonra, gönderinin içeriğinin yazılabileceği metin oluşturma sayfasına yönlendirilecek. Bu özellik ile birlikte metin paylaşabilecek, metin içeriklerine etiketler ve hashtag’lerle birlikte çıkartma, ses veya konum ekleyebilecek, yorumları etkinleştirebilecek, düetlere izin verebilecek ve arka plan rengini değiştirebilecek. Kullanıcılar ayrıca video veya fotoğraf gönderilerine benzer şekilde, taslaklarını kaydedebilecek ve daha sonra düzenlemek için diğer yayımlanmamış gönderilerle birlikte saklayabilecek.

TikTok, metin gönderilerinin herhangi bir video veya fotoğraf gönderisi kadar etkileşimli ve dinamik olacağını söylüyor.

Kaynak: TikTok is adding support for text posts – TechCrunch